Orlen Ekstraliga: Pogoń Szczecin wysoko wygrywa z beniaminkiem

Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Stomilanki Olsztyn 4:0 w meczu 6. kolejki Orlen Ekstraligi. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej części spotkania wynik meczu otworzyła Martyna Brodzik, a kolejne bramki dla miejscowych zdobywały Marianna Litwiniec i dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Natalia Oleszkiewicz.

W drugiej minucie Martyna Brodzik straciła piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Katarzyny Kałużnej, która próbowała zagrać do wychodzącej na czystą pozycję Marty Vidal, jednak jej podanie zostało zatrzymane przez defensywę gospodyń. W piątej minucie z rzutu wolnego z dalszej odległości uderzała niecelnie Fran. W odpowiedzi z prawej strony boiska wzdłuż bramki zagrała Heather Seybert, a z piłką minęła się Jaylen Crim. W dziesiątej minucie zakotłowało się pod bramką przyjezdnych po rzucie wolnym, a ostatecznie Stomilanki zażegnały niebezpieczeństwo wybiciem piłki poza pole karne. Chwile później krótko rzut wolny rozegrały zawodniczki Pogoni i na strzał zdecydowała się Martyna Brodzik, która uderzyła obok słupka. Miejscowe atakowały i swoją szansę miała Agnieszka Garbowska, której strzał wybroniła Maleah Milner. W 20. minucie Kałużna wpadła w pole karne i zagrała do Mari Contrera, której uderzenie zostało zablokowane. W 25. minucie do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego doszła Natalia Oleszkiewicz, a strzał zawodniczki ze Szczecina został zablokowany. Po indywidualnej akcji na strzał zdecydowała się Marta Vidal, która uderzyła bardzo niecelnie. Zagranie z lewej strony Osajkowskiej wykorzystała Kałużna, która uderzyła z pola karnego niecelnie. Znakomitą sytuację zmarnowała Emilia Zdunek, która zakończyła kontratak Pogoni uderzeniem zza pola karnego, z którym poradziła sobie Milner. Po chwili Zdunek znalazła się sam na sam z bramkarką rywalek i uderzyła obok bramki. W końcówce pierwszej części spotkania z lewej strony dośrodkowała Jaylen Crim, a głową uderzała Oleszkiewicz, której uderzenie obroniła dobrze dysponowana tego dnia Milner.

Pierwszą groźną akcję zespół ze Szczecina przeprowadziła w 51. minucie, gdy na strzał zdecydowała się Crim, a piłkę wyłapała pewnie bramkarka beniaminka Orlen Ekstraligi. W 54. minucie powinno być 1:0 dla gospodyń, gdy Emilia Zdunek uderzała z pięciu metrów, a fenomenalną interwencją popisała się Milner. Bramkarkę rywalek z dystansu próbować pokonać Seybert i ponownie górą z pojedynku wyszła Amerykanka strzegącą bramki przyjezdnych. Stomilanki odpowiedziały sytuacją Marty Vidal, która z doskonałej sytuacji uderzyła zbyt lekko by pokonać Anne Palińską. W 60. minucie Martyna Brodzik otrzymałą podanie na szesnasty metr i płaskim uderzeniem, umieściłą piłkę w bramce rywalek, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Kolejny raz w dobrej sytuacji do zdobycia bramki znalazła się Emilia Zdunek i kolejny raz uderzenie 31-letniej pomocniczki okazało się niecelne. Heather Seybert mogła podwyższyć prowadzenie Pogoni po uderzeniu zza pola karnego, jednak strzał na rzut rożny wybiła Milner. W 68. minucie Marianna Litwiniec najwyżej wyskoczyła do dośrodkowania z rzutu rożnego Emilii Zdunek i podwyższyła prowadzenie swojego zespołu. Minutę później błąd w defensywie rywalek wykorzystała Natalia Oleszkiewicz, która nie pomyliła się w sytuacji sam na sam. Niesione dopingiem zawodniczki Pogoni podwyższyły wynik meczu za sprawą Natalii Oleszkiewicz, która nie pomyliła się w sytuacji sam na sam i podwyższyła wynik spotkania. W 83. minucie Crim zdecydowała się na indywidualną akcję i była faulowana przez Gabrielę Kędzie tuż przed polem karnym. W znakomitej sytuacji przestrzeliła Michalczyk, która będą sama przed bramką, uderzyła wysoko nad poprzeczką. Po chwili Crim uderzała z pola karnego i Milner interweniowała skutecznie, wybijając piłkę na rzut rożny. W 88. minucie Osajkowska zdecydowała się na uderzenie z dystansu, które minęło bramkę strzeżoną przez Palińską.