Śląsk postawił się SMS-owi

Za nami bardzo ciekawy mecz w Łodzi. Przez długi czas faworyzowany SMS nie mógł znaleźć sposobu na Monikę Sowalską i męczył się ze Śląskiem. Na ratunek przyszły w drugiej połowie Nadia Krezyman i Dominika Kopińska, które zapewniły zwycięstwo Łodziankom.

W 6. minucie Ernestina Abambila dograła piłkę do Anny Rędzi, a ta podała w stronę Nadii Krezyman, która niezwłocznie oddała strzał. Piłka odbiła się od zawodniczki gości i opuściła pole gry. W 13. minucie idealnie obsłużona przez koleżankę została Karolina Iwaśko i dograła do Marceliny Buś, która bez problemu pokonała Oliwię Szperkowską. Dziesięć minut później lewą stroną urwała się Klaudia Jedlińska i próbowała zakończyć akcję strzałem, ale na posterunku była Monika Sowalska, która odbiła piłkę w bok. Chwilę później Jedlińska ponownie przegrała pojedynek z byłą bramkarką SMS-u. Łodzianki często próbowały konstruować akcje, ale nic z nich nie wynikało i do przerwy było 0:1.

W 51. minucie po dograniu Gabrieli Grzybowskiej i zamieszaniu w polu karnym ponownie przed szansą stanęła, ale nadal nie mogła znaleźć pomysłu na Sowalską. W 58. minucie co nie udało się wcześniej Jedlińskiej udało Nadii Krezyman, która znalazła się w polu karnym w odpowiednim momencie i pokonała Sowalską. Piłka odbiła się co prawda od rąk bramkarki, ale strzał był zbyt silny i Łodzianki mogły cieszyć się z remisu. Wrocławianki odpowiedziały w 71. minucie, kiedy piłka po ich strzale wylądowała na poprzeczce bramki Szperkowskiej. W 77. minucie SMS objął prowadzenie po akcji rezerwowych. Po podaniu Małgorzaty Lichwy bramkę po strzale w długi róg zdobyła Dominika Kopińska.