“Jagiellonki” zdobywają komplet punktów

W sobotnie przedpołudnie w Bielsku – Białej doszło do historycznego wydarzenia. Ekipa Rekordu zadebiutowała na najwyższej klasie rozgrywkowej, a przeciwniczkami były Jagiellonki z Krakowa.

Mecz mocnym uderzeniem zaczęły zawodniczki z Krakowa. W dziesiątej minucie składną akcję całego zespołu wykończyła Natalia Sitarz, która pięknym strzałem otworzyła wynik. W 18 minucie  świetną sytuację miała Weronika Wójcik, która “położyła na ziemi” Ciupę i już miała skierować piłkę do pustej bramki, lecz bramkarka miejscowych szybko się podniosła i czystym wślizgiem zażegnała niebezpieczeństwo.

Kilka chwil później “Jagiellonki” ponownie pokonały Ciupę, lecz prowadząca ten mecz Anna Adamska uznała, że bramka została zdobyta z pozycji spalonej.  Dalsza część meczu przebiegała pod dyktando podopiecznych Krzysztofa Kroka, które raz po raz atakowały bramkę Ciupy. Dobrze w obronie zaprezentowała się Patrycja Rżany, która wprowadziła spokój i ratowała kilkukrotnie groźnie sytuacje udanymi interwencjami.

W 28 minucie miejscowe przeprowadziły groźny kontratak. Anna Chóras przebiegła kilkadziesiąt metrów i oddała groźny strzał na bramkę Klabis, lecz piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy Martyna Gąsiorek urwała się obrończyniom rywalek, lecz jej strzał był za słaby by sprawić kłopoty Karolinie Klabis.  Kilka chwil później świetnym podaniem została obsłużona Klaudia Adamek, lecz jej silny strzał bramkarka Krakowa sparowała na rzut rożny. Kilkanaście sekund później Klabis ponownie była w opałach, bo po rzucie rożnym i strzale Czyż popisała się instynktowną interwencją. Więcej w pierwszej połowie emocji nie uświadczyliśmy.

Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęły “Rekordzistki”, lecz strzał gospodyń nie sprawił kłopotów Klabis. Jednak z każdą upływającą minutą “Jagiellonki” odzyskiwały kontrolę nad spotkaniem. W 52 minucie świetnie obrończyniom miejscowych urwała się Wójcik, wyłożyła piłkę Sitarz, lecz silny strzał tej drugiej świetnie obroniła Ciupa. W 55 minucie Katarzyna Daleszczyk wykorzystała dośrodkowanie z rzutu rożnego i podwyższyła wynik na 2:0 dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 65 minucie Wójcik urwała się z pilnowania i oddała silny strzał, niestety minimalnie niecelny.

W 76 minucie “Jagiellonki” ciekawie rozegrały rzut rożny, do piłki dopada Wróbel i oddaje celny strzał, ale Klaudia Ciupa nie dała się zaskoczyć. W 84 minucie wyróżniająca się w tym meczu Wójcik ograła trzy obrończynie i uderzyła na bramkę Ciupy, lecz jej strzał minął bramkę bielszczanek w bezpiecznej odległości.

W tym meczu już nic więcej się nie działo. Ekipa z Krakowa miała mecz pod kontrolą. Na uznanie zasługuje fakt, że podopieczne Marcina Trzebuniaka zagrały dobre zawody, starając się grać ciekawą i kombinacyjną piłkę.