Sportis z kompletem punktów na inaugurację ligi

Mecz pierwszej kolejki Ekstraligi w Tczewie można uznać za duże wydarzenie, choćby dlatego, iż kameralny stadion Pogoni Tczew przy ul. Elżbiety zapełnił się w całości. Gospodynie uległy jednak ekipie Sportis KKP Bydgoszcz 1:3.

Kibice gospodarzy z nadziejami na dobre widowisko tłumnie przyszli zobaczyć swój zespół, który rozegrać miał pierwsze spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rywalem był Sportis KKP Bydgoszcz.

Temperatura zarówno na trybunach jak i na murawie była wysoka. Spotkanie toczyło się w około 30-stopniowym upale. Grę od samego początku prowadziła drużyna Sportisu KKP Bydgoszcz, która próbowała narzucić swój styl. Ekipa gospodyń skupiła się na rozbijaniu ataków przeciwniczek i przeprowadzaniu groźnych kontr. W 13. minucie po faulu gospodyń spotkania, drużyna Sportisu miała rzut wolny w dogodnej sytuacji – około 30 metrów od bramki tczewianek, z czego jednak nie wynikło wiele.

W 21. minucie Pogoń Tczew przeprowadziła akcję prawą stroną boiska i zawodniczka gospodarzy Magdalena Sobal strzeliła bramkę na 1-0. Obraz gry po zdobyciu gola przez Pogoń nie zmienił się i drużyna nadal wyczekiwała na błąd drużyny gości. Po jednym z takich błędów zawodniczka gospodarzy próbowała uruchomić długim podaniem swoją koleżankę, która umieściła piłkę w bramce bydgoszczanek. Sędzia boczna dopatrzyła się jednak w tej sytuacji pozycji spalonej. Bramka nie mogła być uznana.

W dalszej części meczu drużyna Sportisu wywalczyła kilka rzutów rożnych. Po jednym z nich, w 38 minucie meczu, na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Glinka. Zamknęła ona dośrodkowanie z rzutu rożnego i drużyna gości mogła cieszyć się z doprowadzenia do remisu. Zawodniczki gospodarzy po utracie bramki cofnęły się i do końca pierwszej połowy oglądaliśmy akcje toczące się w środkowej strefie boiska.

Po przerwie to Pogoń pierwsza rzuciła się do ataku i przeprowadziła dwie groźne akcje skrzydłami. Blok defensywy Sportisu KKP spisywał się tym razem bez zarzutu, a akcje nie kończyły się strzałami. W 59. minucie zawodniczka Pogoni, Łucja Tabor otrzymała drugą żółtą kartkę, a tym samym kartkę czerwoną za faul na wychodzącej sam na sam zawodniczce Sportisu.

Gospodynie grały w dziesiątkę przeciw jedenastce gości. Niedługo jednak, bo już 5 minut później zawodniczka bydgoskiego klubu również otrzymała kartkę za faul bez piłki i podopieczne Adama Górala kończyły mecz bez jednej zawodniczki.

W 68 minucie po rozegraniu piłki i celnym strzale drużyna gości wychodzi na prowadzenie. Aleksandra Witczak nie dała szans bramkarce gospodarzy. Pogoń ponownie ruszyła do ataku, ale nie potrafiła sfinalizować swoich sytuacji.

W 79 minucie pada kolejna bramka dla Sportisu. Kinga Wyrwas po otrzymaniu podania z drugiej linii widząc, że bramkarka Pogoni wyszła za daleko z bramki, celnym strzałem zza pola karnego umieszcza piłkę w siatce. Po trzecim trafieniu tempo meczu znacznie spadło. Oglądaliśmy sporo fauli i zmian.

Gospodarze po trzeciej bramce nie wrócili już do gry. Końcowy wynik to 1-3 dla drużyny Sportisu KKP Bydgoszcz. W ocenie całego meczu goście okazali się drużyną lepszą i lepiej zorganizowaną. Można by rzecz, że wygrało doświadczenie. Warto jednak zauważyć, że w drużynie Sportisu swój pierwszy mecz w Ekstralidze rozegrały dwie piętnastolatki. I jak na debiut zaprezentowały się bardzo dobrze.