Udany start beniaminka

Wracający do Ekstraligi w rok po spadku bielski Rekord rozpoczął sezon 2023/24 starciem z konińskim Medykiem – zespołem, który zakończył minione rozgrywki tuż nad strefą spadkową. Koninianki na pewno chciały zatrzeć nie najlepsze wrażenie po poprzednim sezonie, jednak to beniaminek zdobył bramkę i zwyciężył na inaugurację 1:0.

Już w 5. minucie kibice bielskiej drużyny mieli powody do radości: pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobyła dla Rekordu Julia Gutowska. Dowodzony przez niezniszczalną Annę Gawrońską Medyk ruszył do odrabiania strat i zdobył pewną przewagę na boisku, do przerwy jednak wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Medyk szukał wyrównującej bramki, zdobył przewagę, jednak Rekord wyrtwale bronił skromnego prowadzenia. Więcej bramek już nie padło, zwycięstwo bielszczanek stało się faktem i beniaminkowie rozpoczynają sezon 2023/24 zdobywając punkty, jako że Stomilanki wczoraj zremisowały z Wrocławiem. Zapowiada to niezwykle interesujący sezon Ekstraligi, w którym typowanie faworytów w kolejnych meczach może być bardzo ciężkim zadaniem.