“Gang Jagieły” udzielił lekcji. Czarne chmury nad Medykiem

Mecze Medyka ze Śląskiem zawsze dostarczały emocji. W tym sezonie sytuacja jest zgoła inna. Podopieczne Piotra Jagieły mają zapewnione utrzymanie i nie walczą o medale. Ekipa Romana Jaszczaka jeszcze nie może być pewna ligowego bytu.

Już w 14. minucie wynik otwiera Karolina Ostrowska, która kończy akcję całego zespołu. Takiego otwarcia nie spodziewały się miejscowe, które nie upilnowały w 28. minucie Katarzyny Białoszewskiej, która podwyższyła na 2:0. Pięć minut przed przerwą kontaktową bramkę zdobywa Karlina Miksone i w Koninie wciąż wierzą w korzystny rezultat.

Po zmianie stron w 48. minucie nieszczęśliwą interwencją popisuje się Oliwia Szymczak i wrocławianki prowadzą już dwoma bramkami. Kilka minut później bramkę dołożyła Joanna Krzyżanowska i było po meczu. W ostatnich pięciu minutach gole zdobywały jeszcze Joanna Wróblewska i Klaudia Adamek. Dla Medyka jest to najwyższa porażka od listopada 2006, kiedy to uległy wrocławiankom 0:6. Ekipie z Wrocławia za to pierwszy raz udało się wygrać w Koninie.