Górnik bezlitosny. Sportis KKP w nieciekawej sytuacji

Dla obydwu drużyn ten mecz miał podwójną stawkę. Górnik wciąż marzył o mistrzostwie a ekipa z Bydgoszczy walczy o ligowy byt. Faworytem spotkania uznawane były podopieczne Roberta Makarewicza, lecz Sportis KKP lubił grać w Łęcznej i stawiał zawsze trudne warunki.

Mecz bardzo dobrze ułożył się dla Górnika. Już w trzeciej minucie Inez Sikora obsłużyła podaniem Klaudię Lefeld, która otworzyła wynik. Przed przerwą bramkę dorzuciła Oliwia Rapacka i gospodynie schodziły na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Podopieczne Macieja Gościniaka, chcąc myśleć o wywiezieniu punktów z Lubelszczyzny, musiały się otworzyć. W 49. minucie wykorzystała to Dominika Dereń, która podwyższyła na 3:0. Między siedemdziesiątą a siedemdziesiątą trzecią minutą Sportis dostał trzy bramki, które rozwiały marzenia o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Do siatki Sary Kierul trafiały kolejno Julia Piętakiewicz, Klaudia Fabova oraz Katja Skupień. Po bramce dołożyły także Jagoda Cyraniak, ponownie Rapacka i Aleksandra Posiewka a mecz zakończył się wysoką wygraną Górnika.