Orlen Ekstraliga: Wysoka porażka Pogoni na własnym stadionie

Pogoń Dekpol Tczew przegrała na własnym stadionie z TME SMS 1:7 w spotkaniu pierwszej kolejki Orlen Ekstraligi.

Drużyna z Łodzi wyszła na prowadzenie w jedenastej minucie spotkania po golu Oliwii Domin, kolejne trafienie zanotowała Karolina Majda. Przed przerwą Adriann Banaszkiewicz musiała jeszcze trzykrotnie sięgać po piłkę po tym jak na listę strzelców wpisywały się Paulina Filipczak, Gabriela Grzybowska oraz Wiktoria Zieniewicz.

Po przerwie w zespole z Tczewa doszło do czterech zmian i efektem tego była lepsza gra zespołu z północy Polski. Po przerwie bramkę dla gospodyń zdobyła Katarzyna Nowak. W kolejnych minutach jednak to zawodniczki z Łodzi znajdywały drogę do bramki rywalek. W 68. minucie drugie trafienie w meczu zanotowała Paulina Filipczak, a wynik spotkania ustaliła wprowadzona kilka minut wcześniej Nadia Krezyman.