Gospodynie dowiozły prowadzenie do końca

TME SMS Łódź nie zwalnia tempa i zdobywa kolejne trzy punkty. Dziś zawodniczki trenera Marka Chojnackiego odskoczyły w tabeli Śląskowi Wrocław i zanotowały szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Początek spotkania nie zapowiadał aż tak dużej różnicy bramek w pierwszej połowie. Co więcej pierwszy celny strzał oddał Śląsk, a konkretnie Klaudia Adamek. Jej uderzenie było jednak zbyt słabe i przewidywalne by zagrozić Oliwii Szperkowskiej. Później do głosu doszedł TME SMS. Nadia Krezyman najpierw wymieniała piłkę z Klaudią Jedlińską, a później wrzuciła do Dominiki Kopińskiej. Snajperka gospodarzy obiła słupek bramki gości. Chwilę później było jednak już 1:0. Kopińską zatrzymała Monika Sowalska, ale odbiła piłkę w stronę Anny Rędzi, która z bliska dobiła piłkę do bramki. W 32. minucie Ernestina Abambila podała w stronę Rędzi, a ta wyprzedziła w pojedynku biegowym Sowalską i ponownie umieściła piłkę w siatce. Okazje na podwyższenie wyniku miały jeszcze Krezyman po dwójkowej akcji z Julią Kolis, a także Kopińska, ale na posterunku była Sowalska. Mimo to Łodzianki stać było na jeszcze jedno trafienie, kiedy po wrzutce z rożnego Jedlińskiej precyzyjnym strzałem wykazała się Kopińska i nie dała szans bramkarce Śląska.

Łodzianki wytrzymały nieco ponad pół tysiąca minut bez straty gola w lidze, ale wobec perfekcyjnego uderzenia Natalii Sitarz były już bezradne. Zawodniczka Śląska uderzyła perfekcyjnie z dystansu, a piłka wpadła do bramki odbijając się wcześniej od słupka. Chwilę później Łodzianki znów mogły prowadzić trzema bramkami, lecz po dwójkowej akcji Krezyman-Jedlińska piłka po strzale tej drugiej zatrzymała się na słupku. Okazję na 4:1 miała też Paulina Filipczak, ale jej uderzenie zablokowała defensorka gości. Rędzia miała za to stuprocentową sytuację do skompletowania hattricka, ale przegrała pojedynek sam na sam z Sowalską. Niewykorzystane okazje zemściły się, a gola na 3:2 zdobyła po strzale po ziemi Katarzyna Białoszewska. Końcówka spotkania zapowiadała się ciekawiej niż można się było tego spodziewać. Śląsk mógł wyrównać w końcówce, ale strzał ostatniej szansy nie okazał się najlepszy i TME SMS dowiózł korzystny wynik do końca.

Przyznane gwizdki (5): Poprawnie prowadzone zawody przez całą trójkę sędziowską.

Ekstraliga – 6. Kolejka
TME SMS Łódź – WKS Śląsk Wrocław 3:2 (3:0)
Rędzia 26’, 32’, Kopińska 45+1 – Sitarz 57’, Białoszewska 88’

Sędzia: Angelika Gębka (5) – Magdalena Pielas, Izabela Mnich, Anna Koczar (techniczna)

kartki: Węcławek, Maskiewicz (ż/k)

TME SMS: Szperkowska – Kolis, Sokołowska, Zieniewicz, Enjo, Abambila, Grzybowska, Krezyman (67’ Filipczak), Jedlińska (80’ Dąbrowska), Rędzia, Kopińska

Śląsk: Sowalska –  Maskiewicz (64’ Buś), Dudziak, Węcławek (78’ Krzyżanowska), Korda, Sitarz, Kulig (46’ Ostrowska), Czudecka, Krysman, Adamek, Białoszewska