Duet Ratajczyk – Zdunek zapewnia zwycięstwo Pogoni na otwarcie sezonu

Świetne rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Pogoni Szczecin, która po dwóch bramkach Roksany Ratajczyk, przy których asystowała Emilia Zdunek, wraca z Konina z kompletem punktów.

W pierwszych minutach spotkania to Szczecinianki były częściej w posiadaniu piłki, natomiast gospodynie liczyły na przeprowadzenie szybkiej kontry. W 7. minucie Anastasija Rocane sfaulowała Natalię Oleszkiewicz, dając Pogoni szansę na objęcie prowadzenia po rzucie wolnym, ale po dośrodkowaniu Emilii Zdunek piłka trafiła w ręce Oliwii Szymczak. W 13’ okazję na zdobycie bramki dla gości po prostopadłym dograniu Roksany Ratajczyk miała Natalia Oleszkiewicz, ale Oliwia Szymczak ubiegła napastniczkę i w porę wyłapała piłkę. Po 20’ gry, gospodynie nieco ożywiły się w ataku, próbując długich dograń m.in. do wbiegającej na połowę rywalek Anny Gawrońskiej. Kapitan Medyka stworzyła świetną okazję w 34’ podając piłkę do wbiegającej Karliny Miksone, ale w ostatnim momencie piłkę na róg zdołała wybić Emilia Zdunek. W 39’ po podaniu do Anny Gawrońskiej na dość odważną interwencję zdecydowała się Natalia Radkiewicz, która opuściła bramkę i ubiegła napastniczkę Medyka, wybijając piłkę na aut. W ostatnich minutach połowy gościom udało się wywalczyć rzut wolny, po mocnym dośrodkowaniu Emilii Zdunek piłkę sparowała Oliwia Szymczak i ostatecznie gospodyniom udało się uniknąć utraty bramki.

Po przerwie mimo prób z obu stron bezbramkowy remis utrzymywał się przez wiele minut. W 65’ Oliwia Szymczak po raz kolejny uratowała swój zespół od straty gola, tym razem wybijając piłkę po dośrodkowaniu Agnieszki Garbowskiej do Roksany Ratajczyk. W 74’ Malwina Szcześniak wywalczyła rzut wolny oddając strzał z ostrego kąta na bramkę Medyka Konin. Po dość długim rozegraniu stałego fragmentu przez zespół gości, piłka trafiła do Emilii Zdunek, która wypatrzyła Roksanę Ratajczyk i dograła do niej piłkę, która po chwili wylądowała w bramce. Po kolejnych 5 minutach gry zdobywczyni pierwszej bramki miała na koncie kolejne trafienie. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Emilia Zdunek wycofała piłkę do Roksany Ratajczyk, która strzałem z dystansu posłała piłkę wprost do bramki, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Ekstraliga – 1. kolejka
KKPK Medyk POLOmarket Konin – Pogoń Szczecin 0:2 (0:0)
Ratajczyk 76’, 81’

Kartki: Miksone (ż/k), Lizik (ż/k)

Medyk: Szymczak – Kogutek, Krupa, Rocane, Zubchyk (56’ Sikora), Pakulska (69’ Pouliou), Miksone, Lizik, Jaśniak (90’ Mierzejewska), Ziemba (90’ Pitsiou), Gawrońska (69’ Urna)

Pogoń: Radkiewicz – Brzozowska, Łaniewska, Shahbazyan, Szymaszek (88’Giętkowska), Brodzik (88’ Kuśmierczyk), Dyguś, Grabowska, Zdunek, Ratajczyk, Oleszkiewicz (60’ Dębińska)

Sędzia główna: Karolina Bojar-Stefańska (4*)

Sędzie asystentki: Martyna Kozieł, Anna Wieczorek

(*) Podczas prowadzenia meczu nie było błędów, które zadecydowałyby o ostatecznym wyniku spotkania, ale w 1. połowie zabrakło 1-2 żółtych kartek, które ostudziłyby nieco atmosferę na boisku, dzięki czemu można by uniknąć w późniejszej fazie kilku niepotrzebnych starć.